انتخاب توزیع لینوکس

من در کنار ویندوز از گنو/لینوکس نیز استفاده می کنم و ازش لذت می برم. من شروع به یادگیری پایتون کردم و برام کار کردن با ترمیینال لینوکس راحت تر هستش.

من تقریبا از زمانی که به اینترنت پر سرعت دسترسی یافتم لینوکس نصب کردم و یادم میاد اولین توزیع لینوکسی که امتحان کردم لینوکس اوبونتو ورژن ۸.۰۴ بود که به طور پیش فرض روی لب تاپ دلی که خریده بودیم نصب بود.

بعد از اون تقریبا من همه ی توزیع های لینوکس رو نصب کردم و امتحان کردم و یه جوری برای من تفریح شده بود این کار در میان توزیع های مختلفی که من امتحان کردم از بعضی از توزیع ها خاطره ی خوش برام موند که به ترتیب می نویسم

چاکرا:

این توزیع یکی از زیر مجموعه های Arch بود و با KDE‌ ارئه می شد و من عاشق تم و محیط کاری این توزیع بودم که خیلی ماهرانه و زیبا انتخاب می شد.

آرچ بنگ :

این هم یکی از زیر مجموعه های Arch است که من موفق به نصب آرچ نشدم ولی از این توزیع مینی مالیست رو نصب کردم و عاشق سادگیش شدم.

کوبونتو :

همیشه از این توزیع خوشم اومده و امتحانش کردم و همین لحضه این مطلب رو می نویسم این آخرین ورژن این توزیع با KDE‌ پنج رو نصب کردم و کمی باهاش کار کردم.

ولی در نهایت اینو باید بگم که هرچه قدر هم که بین این توزیع ها بگردم بهتر از اوبونتو و سر راست تر از اون برای استفاده روز مره از لینوکس نیست من یونیتی رو دوست دارم روش زحمت می کشن و یه دید جدید نسبت به دسکتاب و طراحی اون به وجود آوردن. با .این صحبت ها من دوباره بر میگردم به اوبنوتوی محبوب خودم.